неділя, 26 листопада 2017 р.

З наведених контурів ляльки-дівчинки чи ляльки-хлопчика та їхніх костюмів створи паперову іграшку. Придумай, як можна прикрасити й розфарбувати одяг ляльки, щоб дошкільнята могли розпізнати, що це саме українська іграшка.

   
 
Завдання виконай у відомому тобі графічному редакторі та надішли вчителю свій малюнок.

понеділок, 13 листопада 2017 р.

6 клас - теорія

Створення та редагування
векторних зображень

Перо — інструмент для малювання ламаних і ліній особливого виду — кривих Безьє, а також побудови на їх основі складніших об'єктів.



На рисунку показано об'єкт Спіро, а також його контур (червона лінія) — криву Безьє, на основі якої він побудований.


Форма кривої Безьє повністю визначається положенням чотирьох точок: початкової, кінцевої (вузлів) і двох керувальних (маркерів). Ці криві розробив у 1968 році французький учений, математик і інженер П’єр Безьє під час проектування кузова автомобіля для автомобілебудівної компанії «Рено» (Франція). Вони виявилися дуже простими й ефективними, тому лягли в основу не тільки графічних, а й багатьох інших програм.
Якщо, вибравши інструмент, клацати мишею (без перетягування), то отримаємо ламану з прямолінійних відрізків. У разі перетягування з натиснутою лівою кнопкою миші з'являтимуться криві Безьє. Щоб закінчити малювання, треба:
  • двічі клацнути 
  • клацнувши початкову точку, зробити контур замкненим 
З'ясуємо, як змінити форму контуру. Для цього слугує інструмент Вузол. Вибравши його і клацнувши одну з ліній, побачимо на ній вузли (вузлові точки), позначені квадратиками. Перетягуючи вузли, можна змінювати форму контуру.
З'ясуємо, як змінити форму контуру. Для цього слугує інструмент Вузол. Вибравши його і клацнувши одну з ліній, побачимо на ній вузли (вузлові точки), позначені квадратиками. Перетягуючи вузли, можна змінювати форму контуру.

Сегмент — це частина контуру, що з'єднує два суміжні вузли.
Сегменти бувають двох видів: прямолінійні, криволінійні. Щоб виділити вузол, його потрібно клацнути. Утримуючи клавішу Shift, можна виділити декілька вузлів. Щоб вибрати сегмент, треба виділити вузли на його кінцях.
Якщо вибрати вузол, що належить криволінійному сегменту, то біля нього з'явиться один або два відрізки дотичних до кривої, кожен із контрольною точкою на кінці, позначеною круглим маркером. Маркери також з'являться у двох сусідніх вузлів.
Перетягуючи маркери, можна довільно змінювати форму сегментів.Якщо у виділеного вузла маркери не з'явились, це означає, що обидва сусідні сегменти є прямолінійними. Крім того, маркери можуть бути суміщені з вузлом.
Тоді їх називають втягнутими, а витягти їх можна мишею, утримуючи клавішу Shift.

Оголошення

Учням 6 класів, які бажають стати учасниками конкурсу "Бобер" і не потрапили до списку реєстрації, можна прийти сьогодні 14.11.17 о 13.00 в кабінет №312.