четвер, 14 вересня 2017 р.

6 класу міні-конспект

Растрове зображення – це зображення, що являє собою набір пікселів, кожен із яких має певний колір.
Растрове зображення складається з точок – пікселів відповідних кольорів і нагадує аркуш паперу в клітинку, на якому кожна клітинка зафарбована певним кольором.
Растрова графіка дає можливість одержати високу якість зображення, тому за її допомогою можна ефективно відтворювати реальні образи. Переваги растрових зображень: 


    Векторне зображення – це зображення, що складається з геометричних об’єктів (ліній, кіл, кривих тощо), які описуються математичними рівняннями, - графічних примітивів.
Формати файлів растрових і векторних зображень

BMP - Формат застосовують для збереження растрових зображень без стиснення, тому файли мають великий обсяг. Він дає змогу використовувати палітру з близько 16 млн. кольорів. 
PNG - Формат застосовують для збереження растрових зображень зі стисненням без втрати якості. Його палітра підтримує від 65536 до понад 4 млрд кольорів, а також прозорість. Колір зображення в цьому форматі відтворюється однаково на будь-якому комп’ютері.
CVG - Формат використовується багатьма програмами, зокрема й векторним графічним редактором Inkscape. Файл може містити графічні примітиви, растрові малюнки, текст, анімацію, інтерактивні елементи.
JPG - Формат застосовують для збереження растрових зображень зі стисненням за рахунок втрати якості: менший файл – нижча якість. Зберігши зображення, не можна відтворити його початковий вигляд. Малий розмір файлів дозволяє працювати з фотографіями та в Інтернеті.
GIF - Формат використовують переважно для стиснення растрових зображень, які містять здебільшого одноколірні ділянки (логотипи, написи, схеми). Підтримує палітру всього з вибраних 256 кольорів, проте дозволяє зберігати прозорість окремих ділянок зображення й анімацію.



Немає коментарів:

Дописати коментар